Nie płać za holowanie auta. Szukaj holownika w wariancie bezgotówkowym.

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku lub kolizji drogowej przysługuje ci holowanie pojazdu pod wskazany przez ciebie adres zupełnie za darmo. Może się to odbyć w dwóch wariantach. Gotówkowym i bezgotówkowym. Już tłumaczymy.

Gotówkowy. Wzywasz na miejsce zdarzenia lawetę. Płacisz holownikowi za usługę. Otrzymujesz fakturę. Przesyłasz faktur e wraz z pismem o zwrot poniesionego kosztu do towarzystwa. Ubezpieczyciel sprawcy zwraca Ci ten koszt. Powinien.

Bezgotówkowy. Wzywasz na miejsce zdarzenia lawetę. Holownik wykonuje dla ciebie usługę przewozu twojego auta bezgotówkowo. Nie pobiera od ciebie pieniędzy tylko bezpośrednio zwraca się po należne wynagrodzenie za wykonaną usługę transportu do towarzystwa.

Ten drugi wariant jest dla poszkodowanego dużo lepszy. Dlaczego?

Po pierwsze nie zamrażamy własnej gotówki. Po drugie nie wiemy czy za usługę holowania zapłaciliśmy odpowiednią stawkę. Towarzystwa natomiast uwielbiają kwestionować ceny za ten rodzaj usług i potrafi bardzo często nie oddać pełnej kwoty z faktury. Tracimy w takiej sytuacji pieniądze albo musimy kierować sprawę na drogę postępowania sądowego.